ერთობლივად განხორციელებული პროექტი
მეგობრებო, ცოტა ხნის წინ, მოგმართეთ თხოვნით, რომ კონკრეტული საქმისთვის 3 500 ლარს ვაგროვებდით, თუმცა, იმ მომენტისთვის ვერ გითხარით, რისთვის.
საქმე მდგომარეობდა შემდეგში:
კეთილმა ადამიანებმა საქართველოში შეიძინეს ავტომანქანა, რომელიც იმ დროისთვის, თბილისში შვებულებით მყოფ ქართველ ჯარისკაცს უკრაინაში, ჩვენს მებრძოლებთან, სახმელეთო გზით უნდა ჩაეყვანა.
ამ ადამიანს, სარფის საბაჟოზე შეუქმნეს პრობლემები და ქართული მხარის მოთხოვნით, თურქმა მებაჟეებმა უკან გამოაბრუნეს, ქართველებმა კი, მანქანა ჩამოართვეს და საჯარიმო სადგომზე გადაიყვანეს.
ამის შემდეგ, დაიწყო დროის გაწელვა და სხვადახვა, არარსებული მიზეზების მოფიქრება, რომ ავტომანქანა რაც შეიძლება დიდხანს არ გამოეშვათ.
ეს ყველაფერი, ერთი თვის მანძილზე გრძელდებოდა. საბოლოოდ, ქართველ მებრძოლს უთხრეს, რომ საჯარიმოდან მანქანის გამოყვანა 3000 ლარი დაუჯდებოდა.
ეს ამბავი შევიტყვეთ ჩვენ და ამ თანხის აგროვება დავიწყეთ.
თქვენი დახმარებით, აღნიშნული თანხა სულ რაღაც 2 დღეში შეგროვდა, რისთვისაც, დიდ მადლობას გიხდით.
საბოლოო ჯამში, მანქანის გამოხსნა დაჯდა 3000 ლარი (დარჩენილი თანხა 500 ლარი მოხმარდება ჩვენს სხვა პროექტს, რომლის ანგარიშსაც ასევე წარმოგიდგენთ.)
ქართველ მებრძოლს, რომელსაც შვებულება უმთავრდებოდა, მანქანის გარეშე მოუწია უკრაინაში დაბრუნება. მანქანა გუშინ, ჩვენმა მეგობარმა, ნიკუშა ფარულავამ გადაიყვანა საზღვარზე და ის უკვე უკრაინაშია.

A jointly implemented project
Friends, not long ago, we asked you to collect 3,500 GEL for a specific cause, however, at that moment, we could not tell you for what.
The case was as follows:
Kind people in Georgia bought a car, which at that time, the Georgian soldier in Tbilisi had to bring to Ukraine, to our fighters, by land.
They created problems for this person at the customs of Sarfi, and at the request of the Georgian side, the Turkish customs officials sent him back, and the Georgians confiscated the car and took him to the parking lot.
After that, they began to waste time and argue, inventing non-existent reasons not to release the car for as long as possible.
All this lasted for a month. Finally, the Georgian fighter was told that it would cost 3000 GEL to get the car out of the penalty area.
We learned about this story and started collecting this amount.
With your help, the mentioned amount was collected in just 2 days, for which we thank you very much.
In the end, it cost 3000 GEL to get the car out (the remaining amount of 500 GEL will be used for our other project, the report of which I will also present to you.)
The Georgian fighter, whose vacation was coming to an end, had to return to Ukraine without a car. Yesterday, our friend Nikusha Farulava took the car across the border and it is already in Ukraine.